Vaisingos dienos po mėnesinių

Dažnai moteriai iškyla klausimas, kada būna vaisingos dienos po mėnesinių. Svarbu žinoti savo įprastą ciklo trukmę dienomis ir pirmosios mėnesinių dienos datą.

Vaisingos dienos po mėnesinių


Mėnesinės trunka kelias dienas, tačiau svarbiausia žinoti pirmąją jų dieną. Šia dieną laikysime pirmąja Jūsų ciklo diena. Jūsų vaisingos dienos paprastai prasideda ne anksčiau kaip 10 dienų po 1-osios Jūsų ciklo dienos. Vaisingos dienos trunka maždaug 6-7 dienas. Tad galima sakyti, kad Jūsų vaisingas laikotarpis trunka 10-17 Jūsų ciklo dienomis. Svarbu atminti, kad laikas priklauso nuo ciklo trukmės. Be to, ciklai gali būti nereguliarios trukmės, todėl neretai nustatyti savo vaisingas dienas nėra taip paprasta.

Ovuliacijos testai


Vienintelis būdas tiksliai nustatyti savo vaisingas dienas yra ovuliacijos testai. Jų veikimas paremtas hormono LH kiekiu Jūsų organizme. Šio hormono kiekis staigiai padidėja likus kelioms dienoms (maždaug 36 valandoms) iki ovuliacijos. Būtent tos kelios dienos iki ovuliacijos ir yra Jūsų vaisingos dienos. Tuomet reikėtų mylėtis bent kas antrą dieną, jei norite pastoti.