Vaisingos dienos

Žinoti, kada yra Jūsų vaisingos dienos, yra labai svarbu jeigu norite pastoti. Kadangi vaisingas laikotarpis tetrunka tik ribotą laiką kiekvieno Jūsų ciklo metu, patartina gerai pažinti savo ciklą (trukmę, pobūdį), tam, kad pastotumėte be didesnių keblumų.

Kada būna vaisingos dienos?


Vaisingos dienos apima laikotarpį apie ovuliaciją – kelios dienos prieš ją ir iškart po jos. Ovuliacija – tai procesas moters organizme, kuomet kiaušinėlis palieką kiaušidę ir patenka į kiaušintakį. Būtent ten ir gali įvykti apvaisinimas.
Paprastai vaisingos dienos trunka apie 6-7 dienas, tačiau tai priklauso nuo ciklo trukmės, ir gali taip pat skirtis kiekvieno ciklo laikotarpiu. Geriausias laikas mylėtis siekiant pastoti yra 3 dienos iki ovuliacijos. Taip yra dėl to, kad vyro sperma gyvybinga išlieka maždaug 3-5 dienas, o kiaušinėlis – tik 24 valandas, todėl mylėdamiesi trečia/antrą/pirmą dieną iki ovuliacijos užtikrinsite, kad nepraleisite ovuliacijos, ir vyro sėkla bus reikiamoje vietoje jai įvykstant. Tokiu būdu Jūsų šansai pastoti bus labai dideli.

Kaip sužinoti savo vaisingas dienas?


Yra keletas būdų, kaip išsiaiškinti, kada būna Jūsų vaisingos dienos. Pats paprasčiausias, bet kartu ir mažiausiai patikimas, yra žinoti savo ciklo trukmę, ir pagal tai numatyti savo ovuliacijos datą. Tarkim, jei Jūsų ciklas trunka 28 dienas, ovuliacija įvyksta 14-ąją ciklo dieną. Deja, šis būdas vadovaujasi tik prielaidomis, kad Jūsų ciklas bus vidutinis, o ovuliacija irgi vyks pagal vidutinį laiką. Tačiau skiriasi ne tik skirtingų moterų ciklai, tačiau ir tos pačios moters skirtingi ciklai gali būti nevienodi, tad šis būdas nelabai tinka. Taip pat galima pasinaudoti ovuliacijos skaičiuokle, kuri veikia panašiu principu: jei žinote savo paskutiniojo ciklo pirmosios dienos datą, ir savo ciklo įprastą trukmę, ši skaičiuoklė automatiškai suskaičiuoja sekančios Jūsų ovuliacijos datą.

Ovuliacijos skaičiuoklė>>


Kitas paprastas būdas – kūno temperatūros matavimas. Ryte tik prabudus, pasimatavus temperatūrą, galima nustatyti, ar Jūsų organizme vyksta ar ką tik įvyko ovuliacija. Prieš pat ovuliaciją padidėjęs hormono progesterono kiekis pakelia kūno temperatūra. Deja, temperatūros matavimasis apie ovuliaciją praneša jau post factum, t.y. kai ji jau įvykusi. Tuomet gali būti jau per vėlu (tačiau įmanoma) pastoti, net ir mylintis vėliau tą pačią dieną.
Vienintelis patikimas ir tikslus būdas nustatyti, kada būna Jūsų vaisingos dienos, yra ovuliacijos testai. Šie testai yra jautrūs LH (liuteinizuojančio hormono) kiekiui šlapime. LH kiekis staigiai padidėja likus maždaug 36 valandoms iki ovuliacijos. Todėl jeigu Jūs atlikote ovuliacijos testą, ir jis teigiamas, turite bent dvi-tris vaisingas dienas, per kurias su partneriu galite pasistengti. Rekomenduojama vaisingų dienų laikotarpiu mylėtis bent kas antrą dieną.