Vaisingos dienos ir ovuliacija

Siekiant pastoti, tik noro nepakaks. Būtina išmanyti savo mėnesinių ciklą, ir žinoti, kada yra tinkamiausias metas pastoti. Moters vaisingos dienos trunka tik kelias dienas per visą ciklą, todėl labai svarbu jo nepraleisti. Šiame straipsnyje patariame, kaip sužinoti, kada yra Jūsų vaisingas laikotarpis. Tokiu būdu Jūsų šansai pastoti gerokai išaugs.

Ovuliacija - kas tai?


Ovuliacija – tai procesas moters organizme, kurio metu kiaušinėlis palieka kiaušidę ir patenka į kiaušintakį, kuriuo keliauja iki gimdos. Būtent kiaušintakyje ir įvyksta apvaisinimas. Štai kodėl taip svarbu žinoti ovuliacijos datą – tuo pačiu žinosite ir savo vaisingas dienas.

Vaisingos dienos ir ovuliacija


Vaisingos dienos būtent ir apima laikotarpį apie ovuliaciją – kelios dienos prieš ją ir iškart po jos. Paprastai sakoma, kad vaisingos dienos trunka apie 6 dienas, tačiau tai priklauso nuo ciklo trukmės, ir gali taip pat skirtis kiekvieno ciklo laikotarpiu. Geriausias laikas mylėtis siekiant pastoti yra trys dienos prieš ovuliaciją. Taip yra dėl to, kad vyro sperma gyvybinga išlieka maždaug 3-5 dienas, todėl mylėdamiesi trečia/antrą/pirmą dieną iki ovuliacijos užtikrinsite, kad nepraleisite ovuliacijos, ir vyro sėkla bus Jumyse jai įvykstant. Šitaip Jūs sėkmingai pastosite.
 
Vaisingu dienu grafikas

Kaip sužinoti vaisingas dienas?


Sužinoti vaisingas dienas galima keliais būdais. Pats paprasčiausias, bet kartu ir mažiausiai patikimas, yra žinant savo ciklo trukmę, nuspėti savo ovuliacijos datą pagal statistišką vidurkį, gautą iš daugybės moterų duomenų. Tarkim, jei Jūsų ciklas trunka 28 dienas, ovuliacija įvyksta 14-ąją ciklo dieną. Deja, šis būdas vadovaujasi tik prielaidomis, kad Jūsų ciklas bus vidutinis, ovuliacija irgi vyks pagal vidutinį laiką. Tačiau skiriasi ne tik skirtingų moterų ciklai, tačiau ir tos pačios moters skirtingi ciklai gali būti nevienodi, tad šis būdas nelabai tinka. Galima pasinaudoti ovuliacijos skaičiuokle, kuri veikia panašiu principu: jei žinote savo paskutiniojo ciklo pirmosios dienos datą, ir savo ciklo įprastą trukmę, ši skaičiuoklė automatiškai paskaičiuoja sekančios Jūsų ovuliacijos datą. Ovuliacijos skaičiuoklė gali būti randama internete.
Dar vienas būdas – kūno temperatūros matavimas. Ryte tik prabudus, pasimatavus temperatūrą, galima nustatyti, ar Jūsų organizme vyksta ar ką tik įvyko ovuliacija. Prieš pat ovuliaciją padidėjęs hormono progesterono kiekis pakelia kūno temperatūra. Deja, temperatūros matavimasis apie ovuliaciją praneša jau post factum, t.y. kai ji jau įvykusi. Tuomet gali būti jau per vėlu (tačiau įmanoma) pastoti, net ir mylintis vėliau tą pačią dieną.

Patikimiausi - ovuliacijos testai


Vis dėlto tiksliausiai vaisingas dienas nustato ovuliacijos testai, kurie yra jautrūs LH (liuteinizuojančio hormono) kiekiui šlapime. Šio hormono kiekis staigiai padidėja likus maždaug 36 valandoms iki ovuliacijos. Todėl jeigu Jūs atlikote ovuliacijos testą, ir jis teigiamas, turite bent maždaug tris vaisingas dienas, per kurias su partneriu galite pasistengti. Rekomenduojama vaisingų dienų laikotarpiu mylėtis bent kas antrą dieną. Kai kurie ekspertai mylėtis kasdien nepataria, nes dėl to galbūt kiek suprastėja spermos kokybė.