Kokia tikimybė pastoti po mėnesinių?

Nors tai nutinka tik labai retais atvejais, tikimybė pastoti po mėnesinių vis dėlto egzistuoja. Kuo trumpesnis Jūsų ciklas, ir kuo ilgiau trunka mėnesinės, tuo didesnė tikimybė, kad būsite vaisinga per mėnesines ir netgi kelias dienas iškart po jų. Šis atvejis turėtų būti ypač aktualus toms poroms, kurios neplanuoja vaikų.
Apie galimybę pastoti per mėnesines skaitykite čia >>

Kada įmanoma pastoti po mėnesinių?


Apvaisinimas įvyksta, kai kiaušinėlis susitinka spermatozoidą(-us). Tai reiškia, kad sperma jau turi būti atkeliavusi iki kiaušintakių, kai po ovuliacijos į juos patenka subrendęs kiaušinėlis. Ovuliacija įvyksta maždaug 14 dienų prieš mėnesinių pradžią.
Sperma, patekusi į moters organizmą, gyvybinga išlieka iki 6 dienų. Todėl pastoti galite, jeigu mylėjotės likus 6-ioms dienoms iki ovuliacijos ir vėliau bet kurią dieną iki įvykstant ovuliacijai. Tai gali būti jau 6-ta diena nuo Jūsų paskutinių mėnesinių pradžios, laikant, kad ciklo trukmė - 28 dienos. Taigi, jeigu mėnesinės trunka 5 dienas, Jūs galite tapti vaisinga jau viena diena po jų pabaigos, t.y. 6-tą ciklo dieną.
Jeigu Jūsų ciklas yra trumpesnis nei 28 dienos, o mėnesinės trunka ilgiau nei 5 dienas, nemaža tikimybė, kad Jūs būsite vaisinga per mėnesines, ir netgi kelios dienos po jų. Todėl jeigu neplanuojate šeimos pagausėjimo, derėtų naudoti kontraceptines priemones, nesvarbu kuriuo ciklo metu mylitės. Apie kontraceptines priemones daugiau skaitykite čia >>