Svoris ir vaisingumas

Dauguma moterų įsitikinusios, kad kūno svoris ir vaisingumas yra visiškai nesusiję dalykai. Tačiau yra visiškai priešingai – tiek per mažas, tiek per didelis svoris smarkiai sumažina Jūsų šansus pastoti.

Sužinokite ovuliacijos datą naudodama ovuliacijos skaičiuoklę >>

Antsvorio turintis organizmas (tiek moterų, tiek vyrų) patiria tam tikrus hormonų pusiausvyros pokyčius. Šie savo ruožtu gali sutrikdyti vaisingumui svarbias organizmo funkcijas, tokias kaip ovuliacija ir spermos gamyba. Todėl prieš bandant pastoti, reikėtų įsitikinti, kad Jūsų svoris yra normalus arba artimas normaliam. (Normalus svoris – turima omenyje pagal kūno masės indeksą (KMI)). Nereikėtų nukrypti į kraštutinumus: pora kilogramų antsvorio tikrai nepakenks pastoti. O kai kurie tyrimai rodo, kad toks labai nedidelis viršsvoris netgi gali padėti pastoti greičiau. Jeigu antsvorio turi abu partneriai, labai naudinga abiem kartu imtis svorio metimo – taip bus daug smagiau ir greičiausiai veiksmingiau. Įrodyta, kad tik 5-10 proc. kūno masės numetimas labai smarkiai padidiną tikimybę pastoti.

Nepavyksta pastoti? Išbandykite ovuliacijos testus >>

O kaip su per mažu svoriu? Įrodyta, kad per menkas kūno svoris (pagal KMI) vaisingumą mažina dar labiau nei nedidelis antsvoris. Todėl jeigu Jūsų kūno svoris yra labai menkas, pasistenkite priaugti kelis kilogramus, nors tai ne visuomet lengva.