Per kiek laiko po lytinio akto galima pastoti?

Vienas lytinis aktas turi maždaug 5 proc. tikimybę pasibaigti nėštumu. Net poros, kurios reguliariai mylisi visą mėnesį, vidutiniškai turi 20-24 proc. tikimybę pastoti. Net jeigu abu partneriai yra visiškai sveiki ir visos sąlygos yra idealios.
Taigi, jeigu pasimylėjote tik kartą, tikimybė, kad pastojote yra nedidelė. Tačiau tai nereiškia, kad tai nenutiko.
Vyro sperma moters reprodukcinėje sistemoje gyvybinga išlieka net iki 5 dienų. Be to, spermai nukeliauti iki kiaušinėlio prireikia apie 6 valandų. O apvaisintam kiaušinėliui nukeliauti iki gimdos ir įsitvirtinti gimdos sienelės gleivinėje (tai vadinama implantacija) prireikia net 6-12 dienų!
Moters kiaušinėlis po ovuliacijos gyvybingas išlieka tik 12-24 valandas. Jeigu per tą laiką jis neapvaisinamas, per likusią ciklo dalį suyra ir pasišalina mėnesinių metu.
Taigi sudėjus spermos gyvybingumo laiką (iki 5 dienų) ir kiaušinėlio gyvybingumo trukmę (1 para), gauname, kad pastoti galima net iki 6 dienų po sekso!
Dauguma žmonių mano, kad naujos gyvybės pradžia yra apvaisinimas. Tačiau galima teigti, kad nauja gyvybė užsimezga tik nuo implantacijos. Būtent implantacija ir laikoma nėštumo pradžia.

Kaip greitai galima sužinoti ar pastojote?


Kai kurios moterys pajunta nedidelius skausmus ir/arba nedidelį kraujavimą implantacijos metu. Šie požymiai skiriasi nuo mėnesinių, todėl greičiausiai jų nesupainiosite. Implantacinis kraujavimas paprastai vyksta likus 4-7 dienoms iki numatomos mėnesinių pradžios. Atminkite, kad implantacinis kraujavimas būdingas toli gražu ne visoms moterims.
Jeigu mėnesinės neprasideda įprastu laiku, didelė tikimybė, kad Jūs pastojote. Taigi, jeigu praėjo daugiau nei mėnuo nuo paskutinių mėnesinių pabaigos, arba savaitė po to, kai mėnesinės turėjo prasidėti, pasidarykite nėštumo testą. Jie nebrangūs ir patikimi, ir juos labai paprasta naudoti namie.

Sekite savo ciklą


Labai svarbu sekti savo ciklą, puikiai žinoti jo trukmę, kada vyksta mėnesinės, kiek jos trunka ir panašiai. Tokiu būdu galite numatyti, kada vyks ovuliacija, kada bus Jūsų vaisingos dienos. Tai labai svarbu tiek norint pastoti, tiek to neplanuojant.