Patarimai kaip lengviau pastoti

Jeigu jūs siekiate susilaukti vaikų, pirmiausia turite žinoti, kad viską darote teisingai. Tuomet problemų neturėtų kilti. Šiame straipsnyje - keli svarbiausi patarimai kaip lengviau pastoti.

Patarimai kaip lengviau pastoti

1.Dažnai mylėkitės

Tai svarbiausias, nors, atrodytų, ir savaime suprantamas patarimas. Dažni lytiniai santykiai be jokių apsaugos priemonių užtikrins jūsų sėkmę. Buvo nustatyta, kad 7 iš 10 porų sėkmingai pasiekia savo tikslą per tris mėnesius, jei mylisi kas antrą dieną. Poros, kurios mylisi tik kartą per savaitę, turi gerokai mažesnius šansus – tik 1-2 iš 10 pavyksta per tris mėnesius. Kai kurie ekspertai pataria vyrams kiek pakaupti savo spermą, t. y. rečiau ejakuliuojant, ji bus geresnės kokybės. Tai ne visai tiesa, mat sperma pasigamina per 72 valandas. Derėtų tik žinoti, kad labai dažnas seksas gali pabloginti spermos kokybę. Testosterono  kiekis vyro organizme didžiausias būna ryte, todėl kai kurie ekspertai pataria mylėtis ir ryte.

2.Pasirinkitę tinkamą pozą

Dažnai manoma, kad geriausia poza yra „misionieriaus“, ir išties daugeliui porų pavyksta susilaukti vaikų būtent šiuo būdu. Tačiau tai nėra idealiausia poza moters apvaisinimui. Apvaisinimo efektyvumas priklauso nuo gilaus varpos įsiskverbimo – taip sperma lengviau ir greičiau pasiekia tikslą. Todėl derėtų išbandyti ir „šuniuko“ pozą, arba mylėtis moteriai būnant viršuje. Taip pat patartina palaikyti varpą moters viduje ir po ejakuliacijos – šitaip apsaugosite spermą nuo ištekėjimo atgal. Be to, makštyje esančios rūgštys gali nužudyti dalį vyro sėklos dar prieš jai pasiekiant tikslą. Moteris po lytinio akto gali pasidėti pagalve po sėdmenimis, taip pasitelkiant gravitaciją padėsite spermai lengviau keliauti. Taip pat patartina po lytinių santykių moteriai nusišlapinti – išvengsite infekcijų.

3.Patikrinkite lubrikantą

Jei naudojate lubrikantą, būtina patikrinti, ar jo sudėtyje nėra spermicidinių (spermatozoidus naikinančių) junginių. Apskritai patartina išvis nenaudoti lubrikanto, jei siekiate pastoti, mat jis gali pabloginti ir  spermos mobilumą.

4.Pasirūpinkite spermos gamyba

Vyro kapšelis kūno išorėje yra nebe priežasties – tam, kad jis nebūtų per aukštoje temperatūroje. Spermai geriausia, kai ji yra šiek tiek žemesnėje nei kūno temperatūroje. Aptempti apatiniai gali nulemti, kad vyro lytiniai organams tampa per karšta, tai gali atsiliepti spermai. Todėl, bent jau bandymų pastoti laikotarpiu, vyrams pravartu dėvėti laisvus apatinius. Lytinių organų temperatūra taip pat kelia karšta vonia, pirtis, telefonas kišenėje, nešiojamas kompiuteris ant kelių, šildomos sėdynės automobilyje – šių dalykų išvengimas sumažins tikimybę, kad partnerio sperma bus netinkamos kokybės. Tikriausiai visiems žinoma, kad rūkymas ir alkoholis yra dideli vyro vaisingumo priešai, todėl jų derėtų visiškai atsisakyti ar bent sumažinti vartojimą iki minimumo.

5.Žinokite kada vyks ovuliacija

Dažniausiai moters mėnesinių ciklas trunka 28 dienas, tačiau skirtingoms moteris jo trukmė gali įvairuoti gan plačiame intervale. Jūs turėtumėte puikiai žinoti savo ciklo trukmę, ir ypač kuriuo tiksliai metų jūs patiriate ovuliaciją, t.y. kada jūs esate vaisinga. Tik tokiu atveju galite tikėtis sėkmės bandant pastoti. Vienintelis tikslus būdas nustatyti, kada vyks ovuliacija, yra naudojant ovuliacijos testus.

6.Orgazmas

Įvairūs ekspertai nesutaria, kas yra geriausia – ar kai moteris patiria orgazmą anksčiau nei vyras, tuo pat metu, ar po vyro. Tie, kurie mano, kad moteris turėtų būti pirma, aiškina tuo, kad po orgazmo moters gimda padidina išskyrų kiekį, kuris lengvina spermos kelią tikslo link.

7.Rūkymas, alkoholis, kava

Tiek vyrai, tiek moterys yra mažiau vaisingi, kuomet jie vartoja alkoholį. Ypač būkite atsargios iškart po ovuliacijos. Moterys turėtų pradėti sveikai gyventi keletą mėnesių prieš bandydamos pastoti. Rūkymas taip pat kenkia vaisingumui ir gali pakenkti būsimajam vaikui. Abu partneriai turėtų mesti. Dideli kavos kiekiai mažina vaisingumą ir kenkia spermos kokybei. Apskritai reiktų dideliais kiekiais nevartoti ir kitų gėrimų, kurių sudėtyje yra kofeino.

8.Vaistai

Kai kurie vaistai, tokie kaip aspirinas, gali sutrikdyti ovuliaciją. Dar blogiau, kai kurie vaistai taip pat gali įtakoti ankstyvą persileidimą. Todėl bandant pastoti, labai svarbu konsultuotis su gydytoju, jei jūs turite vartoti vienokius ar kitokius vaistus.

9.Maistas

Sveika ir įvairi dieta padeda palaikyti vaisingumą. Tam tikri produktai gali būti labai naudingi, pavyzdžiui, migdolai, kiti riešutai, dribsniai, salotos, pupelės, riebi žuvis turi daug vitamino E, kuris reikalingas spermos gamybai. Vitaminas C stiprina imuninę sistemą, o tai labai svarbu norint pastoti. Cinkas, taip pat svarbus vyro sėklai, jo daug turi graikiniai riešutai, grūdai, mėsa. Kepenys, žuvis, žaliosios daržovės, citrusiniai vaisiai ir grūdai bei jų produktai turi daug vitamino B, kuris svarbus abiejų partnerių vaisingumui.

10.Folio rūgštis

Kai kurių vitaminų sunku gauti pakankamai net ir tinkamai maitinantis. Folio rūgštis, vienas iš B grupės vitaminų, yra vienas iš tokių pavyzdžių. Jo papildomai gauti turėtų ne tik siekianti pastoti moteris, bet ir nėštumo laikotarpiu.

11.Svoris

Antsvorio turinčios arba pernelyg liesos moterys ir merginos dažnai susiduria su sunkumais bandydamos pastoti. Todėl siekiančios pastoti moters svoris turėtų kiek įmanoma būti artimesnis normaliu laikomam (pagal kūno masės indeksą).

12.Saulė

Tikimybė pastoti didėja ilgiau būnant dienos šviesoje, saulėje. Moksliškai įrodyta, kad moterys lengviau pastoja šviesesniu metų laikotarpiu. Buvimas lauke, gamtoje taip pat gali skatinti norą mylėtis.

13.Puikūs santykiai

Norinčios susilaukti vaikų poros paprastai gyvena harmonijoje, partneriai myli vienas kitą. Tačiau nepavykus pirmiesiems bandymams, gali apimti nusivylimas, todėl labai svarbu išlaikyti entuziazmą, palaikyti vienas kitą, ir jokių būdu nepradėti kaltinti. Kai poros santykiai puikūs, tai labai padeda moteriai pastoti.

14.Laikas sau

Aktyviai gyvenantys žmonės paprastai susiduria su problema, kad jiems nebelieka laiko ir energijos išleisti naują gyvybę į gyvenimą. Todėl šeimos pagausėjimo besitikinčios poros turėtų daugiau laiko skirti sau, atsipalaiduoti, daugiau pailsėti.

15.Sveikatos pasitikrinimas

Prieš bandant pastoti, derėtų pasitikrinti savo sveikatos būklę. Tai turėtų padaryti abu partneriai. Visiškai sveiki organizmai puikiausiai atlieka biologinę funkciją pagimdyti vaiką. Tikimės, kad šie patarimai kaip lengviau pastoti pasitarnaus Jums ir po kurio laiko džiaugsitės šeimos pagausėjimu.

Nėštumo skaičiuoklė

Jeigu Jums pavyko pastoti, sveikiname is siūlome paskaičiuoti apytikrę gimdymo datą šia nėštumo skaičiuokle. Sėkmės!