Ovuliacijos testai padės pastoti

Ovuliacijos testai parodo, kada tikimybė moteriai pastoti yra pati didžiausia. Jie iš anksto nustato ovuliacijos datą, ir šitaip leidžia planuoti lytinius santykius, siekiant pastoti. Todėl jeigu taupote laiką ir norite suplanuoti šeimos pagausėjimą kuo tiksliau - ovuliacijos testai padės pastoti greičiau ir paprasčiau.
Trumpai apie ovuliacijos testus
Dažniausiai naudojami ovuliacijos testai leidžia nustatyti ovuliaicijos datą iš šlapimo mėginio. Tokių testų galima nusipirkti internetu tam skirtose parduotuvėse. Tokie testai tikrina LH hormono kiekį, išskirtą smegenyse maždaug 30 (tarp 20 ir 44) valandų prieš ovuliaciją. Šlapime visuomet yra šiek tiek LH hormono, tačiau jo kiekis padidėja itin smarkiai prieš pat ovuliaciją. Prireikia 8-12 valandų, kad pakankamas aptikimui hormono kiekis atsirastų šlapime, todėl šio tipo testas pirmasis nuspėja ovuliaciją dieną.
Patartina naudoti kelis ovuliacijos testus ciklo metu. Laikas, kada turėtumėte pradėti tikrintis, priklauso nuo jūsų mėnesinių trukmės. Jei jis trunka 28 dienų, tikrintis turėtumėte pradėti 11 arba 12 dieną ir tęsti kasdien 5 arba 6 dienas. Jei jūsų ciklas nereguliarus, derėtų daryti testus kasdien 10-12 dienų tarp 10-os ir 26-os dienų. Todėl verta pasirūpinti pakankamu kiekiu ovuliacijos testų iš anksto.

Norite pastoti? Naudokite ovuliacijos testus >>


Galite pati pasirinkti, kaip norite atlikti testą: ar šlapintis tiesiai ant lazdelės, ar šlapintis į švarų indelį ir po to įmerkti lazdelę. Kiek laiko trunka rezultato parodymas, priklauso nuo naudojamo testo, tačiau daugumos testų rezultatai būna po 3-10 minučių.
Kada naudoti ovuliacijos testą?
Gydytojai ir vaistininkai pataria, kad ovuliacijos testą naudotumėte tik po to, kai jau gerai žinote savo mėnesinių ciklo trukmę ir eigą. Tokiu būdu daugmaž žinosite, kada pradėti tikrintis šiuo testu. Šlapimo testai yra maždaug 90 proc. patikimi, tačiau būtina laikytis instrukcijų, nurodytų ant kiekvieno testo.
Mėnesinių ciklas skaičiuojamas nuo pirmosios jūsų periodo dienos iki sekančio periodo pirmosios dienos.
Žemiau esančioje lentelėje pateikiama, kurią ciklo dieną, priklausomai nuo mėnesinių ciklo trukmės, derėtų atlikti pirmąjį ovuliacijos testą:Ciklo trukmė, dienomis Pirmojo testo atlikimo diena
21 5
22 6
23 7
24 8
25 9
26 10
27 11
28 12
29 13
30 14
31 15
32 16
33 17
34 18
35 19
36 20
37 21
38 22
39 23
40 24

Dėmesio! Jeigu Jūsų mėnesinių ciklas nereguliarios trukmės, testą darytis reiktų pagal trumpiausią ciklą per pastaruosius šešis mėnesius. Tokiais atvejais testą atlikite turėtumėte didesnį dienų skaičių, nes mėnesinių ciklas gali trukti ilgiau.
Kuriuo dienos metu atlikti ovuliacijos testą?
Testą atlikti derėtų kasdien tuo pačiu metu, prieš testą reiktų maždaug dvi valandas negerti skysčių. Taip pat reiktų nesišlapinti keturias valandas iki testo. Geriausias laikas darytis testą yra tarp 11 ir 15 valandų. Reikėtų vadovautis prie testų pridedamomis instrukcijomis.