Ovuliacijos skatinimas

Ovuliacija - tai procesas moters organizme, kurio metu subrendęs kiaušinėlis palieka kiaušidę ir patenka į kiaušintakį. Juo kiaušinėlis kelias dienas keliauja iki gimdos. Būtent tuo laikotarpiu kiaušinėlis gali būti apvaisintas vyro sperma. Kiekvieno ciklo metu paprastai subręsta tik vienas kiaušinėlis vienoje iš moters kiaušidžių.
Savo ruožtu, gimdos sienelė tuo laiku sustorėja – taip ji pasiruošia priimti kiaušinėlį, jei jis bus apvaisintas. Jei apvaisinimas neįvyksta, sustorėjusi sienelė suyra ir kartu su neapvaisintu kiaušinėliu pašalinama iš moters organizmo. Tai ir yra mėnesinės.
Jei Jūsų tikslas yra pastoti, ovuliacija yra esminis dalykas, kurį privalote gerai suprasti ir pažinti. Tikslios ovuliacijos datos žinojmas ciklo metu smarkiai padidins tikimybę pastoti greitai.

Ovuliacijos skatinimas


Ovuliacijos skatinimas gali būti vykdomas naudojant medikamentus arba natūraliais būdais. Jeigu moteris kenčia nuo anovuliacijos arba oligoovuliacijos, o tai neretai nutinka turinčioms PCOS (policistinių kiaušidžių sindromas), naudojamas klomifeno citratas (klomidas). Šio preparato veikla skatina gonadotrpinų sintezę, tokiu būdu inicijuojama ovuliacija.
Jeigu norima paskatinti vėlesnę ovuliacijos fazę, būtent kiaušinėlio subrendimą, naudojamos mažos HCG (žmogaus choriono gonadotropinas) dozės. Ovuliacijos skatinimas minėtais preparatais gali turėti pašalinių efektų, vienas dažniausiai pasitaikančių - kiaušidžių hiperstimuliacijos sindromas.

Nepavyksta pastoti? Išbandykite ovuliacijos testus >>


Yra nemažai natūralių būdų, kaip padidinti savo vaisingumą. Pastaruoju metu vis daugėja įrodymų, kad vaisingumas priklauso nuo išorinių faktorių. Jei norite padidinti savo šansus pastoti, patartina:

  • valgyti maisto produktus, turinčius daug folio rūgšties

  • valgyti daugiau organinių, ekologiškų produktų

  • vengti tam tikrų plastikų (įskaitant naudojamą pakavimui)

  • palaikyti normalią kūno masę (dieta ir fizinis aktyvumas)


[product_category category="ovuliacijos-testai" per_page="12" columns="4" orderby="price" order="asc"]