Ovuliacijos požymiai

Ovuliacijos požymiai yra nesunkiai pastebimi, su sąlyga, kad Jūs žinote, kokie jie yra. Kai kurie iš jų pasireiškia dar prieš įvykstant ovuliacijai, šitaip palikdami laiko tinkamai susiplanuoti lytinius santykius su partneriu. Kiti požymiai teparodo, kad ovuliacija jau įvyko. Nebūtina žinoti ir laukti pasireiškiant visų ovuliacijos požymių, pakanka įsiminti kelis svarbiausius.
Jei Jums nepasireiškia jokie ovuliacijos požymiai, arba Jums būdingi nereguliarūs periodai, būtinai kreipkitės pas gydytoją.

Ovuliacijos požymis nr.1: gimdos kaklelio gleivinės pokyčiai


Artėjant ovuliacijai, gimdos kaklelio gleivinė keičiasi: ji storėja, daugėja išskyrų, jos tampa skystesnės. Jų spalva paprastai būna žalio kiaušinio baltymo, ir tarp pirštų ištįsta bent porą centimetrų. Jei būsite atidi, pagal šį požymi įstengsite nuspėti ovuliaciją dar prieš jai įvykstant. Kai ovuliacija nevyksta, gimdos kaklelio išskyros būna lipnios, kreminės konsistencijos, arba jų gali išvis nebūti.

Ovuliacijos požymis nr.2: padidėjęs potraukis seksui


Pasirodo, gamta taip surėdė, kad mylėtis labiausiai norėtųsi tinkamiausiu laiku pastoti. Moksliniai tyrimai nustatė, kad moterys labiausiai nori mylėtis būtent tada, kai jos vaisingos. Moters libido padidėja maždaug pora dienų iki ovuliacijos, o tai kaip tik ir yra geriausias metas mylėtis norint pastoti.

Ovuliacijos požymis nr.3: kūno temperatūros pokyčiai


Tai bene pats populiariausias metodas ovuliacijai nustatyti. Tam Jūs turite kasdien kiekvieną rytą prieš išlipdama iš lovos matuotis savo kūno temperatūrą, ir ją žymėtis. Mat kūno temperatūra padidėja ovuliacijos metu ir išlieka padidėjusi kurį laiką. Po kelių periodų, Jūs jau žinosite savo temperatūros kaitos dėsningumą ir taip galėsite daugmaž nuspėti ovuliaciją. Tiesa, šis metodas nėra visiškai tikslus, ir kūno temperatūra parodo, kad ovuliacija jau įvyko.

Ovuliacijos požymis nr.4: gimdos kaklelio padėties pokytis


Artėjant ovuliacijai, pakinta ne tik gimdos kaklelio gleivinė, bet ir pačio kaklelio padėtis. Jūsų vaisingomis dienomis jis būna kiek aukštėliau, jis tampa minkštesnis ir labiau atsivėręs.

Ovuliacijos požymis nr.5: krūtinės jautrumo padidėjimas


Dauguma moterų patiria, kad jų krūtys prieš pat ovuliacija arba iškart po jos tampa jautresnės. Tai susiję su hormonų veikla, kuri rengia organizmą nėštumui.

Ovuliacijos požymis nr.6: teigiamas ovuliacijos testas


Tai patikimiausias ovuliacijos požymis. Kadangi ovuliacija yra hormonų veiklos rezultatas, būtent ovuliacijos testo nustatomas hormono LH kiekio išaugimas yra šimtaprocentinis garantas, kad ovuliacija įvyks per artimiausias 36 (24-72) valandas. Ovuliacijos testai yra paprastai naudojami namie, pamerkiant juos į indelį su šlapimu, arba tiesiog nusišlapinant ant jų. Rezultatai būna aiškūs jau po kelių minučių.
[product_category category="ovuliacijos-testai" per_page="12" columns="4" orderby="price" order="asc"]
Daugiau apie ovuliacijos testus ir jų naudojimą skaitykite čia >>