Ovuliacija ir vaisingos dienos

Ovuliacija ir vaisingos dienos yra labai svarbūs ir labai tampriai susiję reiškiniai. Kiekviena norinti pastoti moteris privalo abu juos gerai suprasti. Tik tuomet šansai pastoti bus realūs.

Kas yra ovuliacija?


Ovuliacija vadinamas procesas, kuomet kiaušinėlis palieka kiaušidę ir patenka į kiaušintakį. Kiaušintakyje būtent ir įvyksta svarbiausias dalykas – apvaisinimas. Tačiau po ovuliacijos kiaušinėlis gyvybingas būna tik maždaug 24 valandas, todėl yra nepaprastai svarbu žinoti, kada Jūsų organizme įvyko ovuliacija. Vyro sperma gyvybinga išlieka gerokai ilgiau, 3-5 dienas, todėl žinodami ovuliacijos datą, galite planuoti santykius su savo partneriu. Tokiu būdu turėtumėte pastoti be didesnių problemų.

Kada vyksta ovuliacija?


Ovuliacija paprastai vyksta moters ciklo viduryje. Tarkime, jei moters ciklas trunka 28 dienas, ovuliacija tikriausiai vyks 14-tą ciklo dieną. Tačiau kiekvienas organizmas yra kitoks, ir ciklo trukmė svyruoja. Maža to, kai kurios moterys patiria nereguliarios trukmės ciklus – vienas ciklas gali būti trumpesnis už kitą. Todėl nustatyti ovuliacijos datą gali būti keblu.
Galima pasinaudoti ovuliacijos skaičiuokle internete. Ji parodys apytikslę datą, kuomet turėtų įvykti ovuliacija. Tačiau tai nėra pats tiksliausias metodas. Vienintelis būdas tiksliai nustatyti ovuliacijos datą yra naudoti ovuliacijos testus. Jų veikimas yra paremtas hormonų kiekiu Jūsų organizme, todėl ovuliacijos datą galima sužinoti dar prieš jai įvykstant.

Ovuliacija ir vaisingos dienos


Taigi, Jūs atlikote ovuliacijos testą ir jis pasirodė teigiamas. Ką daryti? Jei testas teigiamas, ovuliacija Jūsų organizme įvyks per artimiausias 36 valandas. Būtent šiuo laiku ir yra didžiausia tikimybė pastoti. Su partneriu mylėtis turėtumėte bent kas antrą dieną. Galima tai daryti ir kasdien, tačiau kai kurie specialistai teigia, kad mylintis kasdien, vyro sperma tampa kiek prastesnės kokybės.

Padidinkite savo šansus pastoti naudodama ovuliacijos testus >>


Vaisingu dienu grafikas