Ovuliacija ir pastojimas

Ovuliacija ir pastojimas yra du vienas nuo kito neatsiejami dalykai. Jei Jūs puikiai išmanote savo ciklą, žinote, kada vyks ovuliacija, tikimybė pastoti yra labai didelė.

Kas yra ovuliacija?


Ovuliacija yra viena iš moters ciklo fazių. Ji vyksta maždaug 14-tą ciklo dieną (kai ciklas trunka 28 dienas). Trumpai ovuliaciją apibūdinti galima taip: kiaušinėlio išėjimas iš kiaušidės ir patekimas į kiaušintakį.

Sužinokite kada įvyks ovuliacija naudodamasi ovuliacijos skaičiuokle >>


Kiekvieną mėnesį, tarp maždaug 6 ir 14 Jūsų ciklo dienos, folikulus stimuliuojantis hormonas (FSH) priverčia folikulus moters kiaušidėje pradėti bręsti. Tačiau 10-14 dienomis, tik vienas iš bręstančių folikulų suformuoja pilnai subrendusį kiaušinėlį. Maždaug 14-tą ciklo dieną, staigus liuteinizuojančio hormono (LH) kiekio padidėjimas organizme priverčia kiaušidę išleisti subrendusį kiaušinėlį. Jis patenka į kiaušintakį, kur maždaug 5 dienas keliauja gimdos link. Kaip tik tuo metu padidėja kito hormono, progesterono, kiekis. Šio hormono veikla paruošia gimdą vaisiui: jos sienelės sustorėja.

Kaip įvyksta apvaisinimas?


Apvaisinimas įvyksta, kuomet vienas iš daugybės spermatozoidų, patekęs per makštį, keliauja gimdos link, vėliau patenka į kiaušintakį, kur yra subrendęs kiaušinėlis, ir jį apvaisina. Apvaisintas kiaušinėlis toliau keliauja kiaušintakiu, tačiau ląstelė pasidalina į dvi, toliau – į keturias, ir t.t. Maždaug po savaitės nuo apvaisinimo, kiaušinėlis patenka į gimdą, ir tuomet ši jau 100 ląsteių struktūra, vadinama blastocista. Blastocista tuomet įsitvirtina gimdos sienelėje, tai vadinama implantacija.

Nepavyksta pastoti? Išbandykite ovuliacijos testus >>


Toliau hormonų veikla lemia, kad vienos ląstelės vystosi į vaisių, kitos į placentą, taip pat hormonų veikla nuelmia, kad moters periodai nebevyksta nėštumo metu.