Nėštumas ir žalingi įpročiai

Nėštumas ir žalingi įpročiai yra visiškai nesuderinami dalykai. Alkoholis, rūkymas ar tuo labiau narkotikai yra didžiulė grėsmė tiek nėštumui, tiek vaisiui. Tiek moteris, tiek vyras turėtų susilaikyti nuo žalingų įpročių bandymų pastoti metu ir vėliau, nėštumo laikotarpiu.

Nepavyksta pastoti? Išbandykite ovuliacijos testus >>

Alkoholis yra bene žalingiausias – jis lengvai pereina į placentą, ir randamas vaisiaus kraujyje bei jį supančiame skystyje, jei motina vartoja alkoholį. Tokiu būdu gali būti pažeistos besivystančio vaisiaus ląstelės. Ypač smegenys yra jautrios alkoholiui. Nėra tokio periodo per nėštumo laikotarpį, kuomet būtų galima vartoti alkoholį, nes jo poveikis gimusiam vaikui išliks visą gyvenimą.

Rūkymas

Rūkymas taip pat kenkia vaisiui, motina turėtų susilaikyti nuo šio įpročio bandydama pastoti ir nėštumo metu. Vyras taip pat turėtų mesti rūkyti, nes tai kenkia spermos kokybei ir sumažina jos aktyvumą.

Motina, alkoholis ir vaisius

Gydytojai griežtai rekomenduoja motinai visą bandymo pastoti ir nėštumo laikotarpį visiškai susilaikyti nuo alkoholio. Taip yra iš dalies dėl to, kad nėra nustatyta, koks alkoholio kiekis jau pradeda kenkti vaisiui, t.y. ar yra kažkokia vartojimo riba, kurią peržengus bus pakenkta dar negimusiam vaikui. Todėl geriau būti užtikrintai ir susilaikyti nuo alkoholio visu 100 procentų.

Tėvas, alkoholis ir vaisius

Daug geriantys vyrai po keleto metų ima prarasti savo vaisingumą: alkoholis sumažiną norą mylėtis, potenciją ir vaisingumą. Tyrimai parodė, kad apvaisinimo metu išgėręs vyras turi daugiau šansų pakenkti būsimajam vaikui nei išgėrusi moteris.