Negalite pastoti? Keli patarimai, padėsiantys Jums

Negalite pastoti, nors su partneriu jau keletą mėnesių stengiatės? Nusiraminkite - pastoti per trumpą laiką pavyksta ne tiek jau daug porų. Pirmiausia pasinaudokite keletu patarimų kuriuos patekiame šiame straipsnyje. Jeigu nepavyksta pastoti per vienus metus, reguliariai užsiimant seksu, tuomet derėtų kreiptis pas gydytoją.

Bendra sveikatos būklė


Gera organizmo sveikatos būklė yra bene svarbiausias faktorius, nulemiantis sėkmę bandant pastoti. Įvairus maistas, žalingų įpročių (rūkymo ir alkoholio) visiškas atsisakymas, fizinis aktyvumas, pakankama miego trukmė. Sunku pasakyti, kiek kiekvienas iš minėtų faktorių įtakoja atskirai, tačiau viena aišku – sveika gyvensena labai prisideda prie jūsų tikslo – susilaukti vaikų.

Sveikas organizmas turi ir kitą labai svarbią savybę – geriau sekasi lovoje, tiek kokybiškai, tiek kiekybiškai.

Vitaminai ir mineralai


Vitaminas E yra antioksidantas, svarbus vyro spermai gamintis. Jo trūkumas gali nulemti vaisingumo sutrikimus. Vitamino E daug turi migdolai ir kiti riešutai, dribsniai, salotos, pupelės, riebi žuvis.
Vitaminas C stiprina imuninę sistemą ir taip pat yra svarbus spermos gamyboje. Jo daug yra kivi vaisiuose, apelsinuose, erškėtuogėse, raudonuosiuose pipiruose.
Cinkas yra bene žinomiausias „vaisingumo“ mineralas, gerinantis spermos kokybę. Pakankamai cinko vyras gauti turėtų jau tris mėnesius prieš bandymus moteriai pastoti. Daug cinko turi graikiniai riešutai, grūdai, sėlenos, mėsa.
Folio rūgštis yra B grupės vitaminas, reikalingas ląstelių dalijimuisi bei kraujo ląstelių formavimuisi. Todėl būsimosios motinos turėtų gauti pakankamai šio vitamino. Folio rūgšties nemažai turi kepenys, žuvis, žaliosios daržovės, citrusiniai vaisiai ir visi grūdų produktai. Vyrams folio rūgštis taip pat reikalinga spermos kokybei, ypač kartu su cinku.

Normalus svoris


Tiek per menkas svoris, tiek viršsvoris gali sukelti ovuliacijos sutrikimų, todėl derėtų palaikyti savo svorį normaliose ribose (pagal Kūno masės indeksą (KMI)).

Lytiniai santykiai vaisingu laikotarpiu


Dėl sekso dažnumo bandant pastoti nėra vieningos nuomonės. Vieni teigia, kad neįmanoma mylėtis per dažnai bandant pastoti. Per savaitę mylintis keletą kartų, šansai pastoti yra labai geri. Kiti mano, kad  vyras turėtų susilaikyti nuo ejakuliacijos 2-3 dienas prieš patį vaisingiausią moters laikotarpį, taip sperma bus geresnės kokybės.

Ovuliacijos testai


Bandant pastoti, be galo svarbu yra žinoti moters vaisingiausią periodą, kuris būna ovuliacijos laikotarpiu. Tiksliausiai ovuliacijos datą nustato ovuliacijos testai, todėl taupančioms laiką poroms tai yra puikus sprendimas, smarkiai padidinantis šansus šeimai pagausėti artimiausiu metu.
Ovuliacijos testų įsigyti galite Gandro Laboratorija parduotuvėje.

Šviesusis metų periodas


Mokslininkai mano, kad saulės šviesa, dienos ilgumas didina tikimybę pastoti.

Vis dar negalite pastoti? Kreipkitės pas gydytoją


Jeigu negalite pastoti po metus trunkančių bandymų, nieko nedelsdami kreipkitės pas gydytoją. Tai svarbu abiems partneriams - tiek vyrai, tiek moterys su vaisingumo problemomis susiduria panašiu dažnumu. Kadangi bėgant metams, moters vaisingumas (nuo maždaug 29-erių metų amžiaus) vis mažėja, nederėtų atidėlioti. Laiku suradus problemą, bus didesnis šansas ją išspręsti ir sulaukti šeimos pagausėjimo.