Mitai apie pastojimą ir nėštumą

Mitai apie pastojimą ir nėštumą vis dar labai gajūs mūsų visuomenėje. Deja, dauguma jų neturi jokio pagrindo, o kai kurie gali būti ir žalingi.

Mitai apie pastojimą ir nėštumą

Mitas: Neįmanoma pastoti mylintis pirmą kartą

Faktas: Vis dar paplitęs įsitikinimas, kad pirmojo lytinio akto metu pastoti neįmanoma. Tai yra visiška netiesa. Mylintis be apsaugos priemonių, pastoti galima bet kada – įskaitant ir patį pirmąjį kartą. Jei norite mylėtis be apsaugos priemonių, jums teks išsirinkti kontraceptines priemones, geriausiai atitinkančias jūsų poreikius.

Mitas: Pamiršus pradėti gerti kontraceptines piliules po 7 dienų pertraukos, vis tiek neįmanoma pastoti

Faktas: Ne, tokiu atveju pastoti įmanoma. Kontraceptinės piliulės poveikis pasireiškia ovuliacijos nuslopinimu jūsų organizme. Jei jūs pamiršite išgerti kad ir vieną tabletę, kontraceptinis poveikis susilpnės.

Mitas: Mylintis mėnesinių metu nepastojama.

Faktas: Tikimybė pastoti tokiu atveju nedidelė, bet tai nėra neįmanoma. Jūs esate vaisinga ovuliacijos periodo metu, ir priklausomai nuo spermos gyvybingumo trukmės, jei jūsų ciklas yra trumpas, ovuliacija gali prasidėti tuomet, kai dar vyksta kraujavimas.

Mitas: Didžiausia tikimybė pastoti yra 14-ąją jūsų ciklo dieną (ovuliacija).

Faktas: Nebūtinai. Tai priklauso nuo jūsų ciklo trukmės ir nuo ovuliacijos laiko. Jūsų vaisingumas didžiausias ovuliacijos dieną ir dieną prieš tai (paprastai 12-16 dienų prieš sekančio ciklo pradžią). Taigi, jei jūsų periodas yra trumpas, tarkim, 20 dienų, greičiausia jums ovuliacija prasidės anksčiau nei 14-ąją dieną, ir atvirkščiai – jei ciklas trunka ilgai, tarkim 35 dienas, ovuliacija įvyks maždaug 20-ąją dieną. Trumpai tariant „14-os dienos taisyklė“ tinka tik toms moterims, kurių ciklas trunka 28 dienas. Atminkite, kad kiekvieno ciklo trukmė gali skirtis vienas nuo kito, jau nekalbant apie skirtumus tarp skirtingų moterų. Taip pat svarbu pažymėti, kad sperma gali išlikti gyvybinga net kelias dienas, todėl jeigu turėjote lytinių santykių kelios dienos prieš ovuliaciją, jūs vis tiek galite pastoti.

Mitas: Pastoti įmanoma tik 2 dienas per visą ciklą.

Faktas: Netiesa. „Vaisingumo langas“ tęsiasi maždaug 6 dienas. Didžiausias vaisingumas būna ovuliacijos dieną ir dieną prieš tai. Tačiau sperma gali išlikti gyvybinga iki 5 dienų, todėl lytiniai santykiai kelios dienos prieš ovuliaciją gali padidinti šansus pastoti.

Mitas: Nėštumo testą galima pasidaryti tuojau pat po lytinio akto.

Faktas: Ne. Prireikia maždaug 6-7 dienų po kiaušinėlio apvaisinimo, kol jūsų organizmas pradeda gaminti nėštumo hormoną (hCG), po to dar kelių dienų, kol hormono kiekis organizme pasiekia pakankamai aukštą lygį, kad būtų aptiktas bet kokio nėštumo testo.