Mitai apie ovuliaciją

Ovuliacija yra ko gero svarbiausia moters ciklo dalis. Būtent ovuliacijos metu subrendęs kiaušinėlis palieka kiaušidę ir tampa pasiruošęs apvaisinimui. Žinoti kada vyksta ovuliacija, svarbu kiekvienai norinčiai pastoti moteriai. Jeigu ovuliacija nevyskta, moteris pastoti negali. Vis dėlto visuomenėje egzistuoja įvairūs mitai apie ovuliaciją, kurie paprastai yra visiškai nepagrįsti.

Ovuliacijos datą galite sužinoti pasinaudodama ovuliacijos skaičiuokle >>


Ovuliacija vyksta 14-tą ciklo dieną


Šis mitas kilo iš to, jog ovuliacija vyksta maždaug ciklo viduryje. Ir, kuomet ciklo trukmė yra 28 dienos, ovuliacija išties paprastai vyksta apie 14-tą dieną. Tačiau tai netinka moterims, kurių ciklas trunka ne 28 dienas. Ir netgi jei ciklo trukmė būtent 28 dienos, ovuliacjos data skirtingo ciklo metu gali kiek skirtis. Štai kodėl nereikėtų tikėti mitu apie neva būtent 14-tą ciklo dieną vykstančią ovuliaciją.

Sergant PCOS pastoti neįmanoma


Tai labai gajus mitas – ir jis visiškai klaidingas. Nuo PCOS (policistinių kiaušidžių sindromas) kenčiančios moterys tiesiog turi atidžiau sekti, kada jų organizme vyksta ovuliacija. Esmė ta, kad PCOS turinčių moterų organizmas kiekvieno ciklo metu bando įvykdyti ovuliaciją, ir dažniausiai paskutinysis bandymas būna sėkmingas. Todėl jeigu Jūs patiriate mėnesines, turėtumėte pastoti be didesnių problemų. O nustatyti ovuliacijos datą galite su ovuliacijos testais.

Įsigykite ovuliacijos testų čia >>


Man mėnesinės, bet ovuliacija nevyksta


Tai neįmanoma – jeigu Jums būna mėnesinės, reiškia, paskutiniojo ciklo metu įvyko ir ovuliacija. Susipainioti galite tik dėl ovuliacijos datos nepastovumo ir/ar ciklo nereguliarumo. Kad būtumėte tikra dėl savo ovuliacijos datos, vėlgi – naudokite ovuliacijos testus.

Daug išskyrų iš makšties rodo, kad vyksta ovuliacija


Jei tikėsite šiuo mitu, galite smarkiai apsigauti. Problema ta, kad dauguma moterų mano, kad jų vaisingiausia diena yra ta, kuomet makšties išskyrų (bespalvės arba balzganos) būna daugiausia. Tačiau taip nėra – nustatyta, jog vaisingiausia diena yra ta, kuri yra paskutinė, kuomet išskyras galima pastebėti. Jeigu išskyros pastebimos 4-5 dienas, tuomet tai gali būti gana tikslus ovuliacijos indikatorius. Lygiai taip pat tai gali būti kai natūrali kontracepcija – nesimylėti (arba mylėtis su apsaugos priemonėmis) tomis dienomis, kai pastebite išskyras.

Ovuliaciją turi lydėti skausmas


Netiesa. Taip, kai kurios moterys patiria nedidelį ir labai trumpai trunkantį skausmą ovuliacijos metu, tačiau stipresnis skausmas nėra normalu. Tai galėtų reikšti sutrikusią hormonų pusiausvyrą.