Liaudiški patarimai pastoti

Liaudiški patarimai kaip pastoti pasiekia mus iš amžių glūdumos, jie perduoti iš lūpų į lūpas. Kartais sunku patikėti mūsų senolių nuovoka, tačiau derėtų būti atsargiems ir pernelyg nepasitikėti jų išmintimi. Nors dalis liaudiškų patarimų ir turi pagrindo, didelė dalis šiuolaikinių mokslininkų nėra pripažįstama.
Priežasčių, dėl ko nepavyksta pastoti, gali būti įvairių, nuo vidaus organų ir sistemų patologijos iki nepalankaus laiko pastojimui, patiriamo streso. Be abejo, tiksliai nustatyti priežastį ir skirti atitinkamą gydymą gali tik gydytojas, tačiau kartais praverčia ir paprasčiausios liaudiškos priemonės, kuriomis kadaise naudodavosi dar mūsų promočiutės.
Gydymasis žolelėmis visada buvo efektyvi natūrali priemonė, priimtinesnė už cheminiu pagrindu pagamintus vaistinius preparatus. Tačiau jas vartojant būtina kruopščiai laikytis rekomendacijų, paisyti režimo ir dozavimo.

Sužinokite savo vaisingas dienas naudodamasi ovuliacijos skaičiuokle >>


Kojų pakėlimas. Po sekso moteris turėtų laikyti kojas pakėlusi, bent jau 20 minučių. Ir jokiu būdų per tą laiką neturėtų eiti į tualetą. Tai palengvina vyro sėklos kelionę moters viduje, ir padidina tikimybę pastoti.
Vitaminas E. Šis vitaminas – puikus lytinės funkcijos stimuliatorius tiek vyrams, tiek moterims, aktyvinantis kiaušidžių veiklą. Gausiausiais jo šaltiniais laikomi rožės žiedlapiai (galima pasigaminti ir reguliariai gerti rožių vandens), taip pat šaltalankis (galima gerti šaltalankio uogų sultis, aliejų, valgyti šviežių uogų), moliūgo minkštimas. Beje, moliūguose gausu ir įvairių kitų vitaminų bei mikroelementų, papildančių maistingųjų medžiagų atsargas organizme. Jau pastojus ir netgi pagimdžius taip pat rekomenduojama į savo valgiaraštį įtraukti moliūgo – manoma, kad jis mažina nėštumo toksikozės riziką, o vėliau skatina maitinančios motinos pieno gamybą.
Paprastoji takažolė. Dar viena puiki priemonė trokštančioms pastoti – paprastoji takažolė. Ji teigiamai veikia gimdos ir kiaušidžių funkcijas, sudaro palankias sąlygas pastojimui. Ją galima vartoti kaip arbatą: užplikykite 1 arbatinį šaukštelį džiovintos takažolės 1 litru verdančio vandens. Labiau koncentruotas nuoviras – 2 šaukštai takažolės ir 2 stiklinės verdančio vandens. Užplikius laikoma 4 valandas, tada nukošiama, atšaldoma ir geriama 4 kartus per dieną prieš valgį po pusę stiklinės.
Kviečiai. Šviežios kviečių grūdų sultys taip pat gydo tiek vyrų, tiek moterų nevaisingumą. Jos geriamos po pusę stiklinės likus pusvalandžiui iki valgio, 2-3 kartus per dieną.
Šalavijas. Dar žiloje senovėje žiniuoniai šalavijus laikė stebuklingąja žolele. Senovės graikai juo gydydavo moterų nevaisingumą, o Senovės Egipte po karų ir epidemijų moteris netgi privalomai girdydavo šių žolių ir šalavijo sėklų nuoviru, kad šalyje padidėtų gimstamumas. Tačiau su šalaviju derėtų elgtis itin atsargiai, kruopščiai paisyti numatytos dozuotės. Nuovirui užtenka 1 arbatinio šaukštelio stiklinei vandens, vartoti po 1 šaukštą 2-3 kartus per dieną 11 dienų po menstruacijų pabaigos. Tokį kursą tęsti 3 mėnesius. Jei per tą laiką nepastojote – darykite 2 mėnesių pertrauką. Šalavijuose esama ypatingų fitohormonų, savo sudėtimi panašių į moteriškus lytinius hormonus estrogenus. Šalavijo sėklų nuoviras padeda moters organizme sukurti taip vadinamą „pritraukimo efektą“ gimdos kaklelio srityje, kas palengvina spermatozoidų kelionę link kiaušialąstės.
Kitos žolelės. Jei dėl sunkumų pastojant kaltas kiaušidžių uždegimas, galite gydytis tokiu žolelių mišiniu: šalpusniai, vaistinės ramunėlės, barkūnas, širdažolė bei kalendulos žiedai. Po 50 g kiekvienos žolelės sumaišyti, užpilti 0,5 l verdančio vandens. Mišinį palaikyti 3 valandas, gerti po trečdalį stiklinės 5-6 kartus per dieną. Vartoti 1-2 mėnesius, tačiau šio gydomojo kurso metu susilaikyti nuo lytinių santykių.
Vienašalė užgina. Viena iš itin efektyvių priemonių, padėjusių daugybei moterų tapti mamomis – vienašalė užgina. Ši žolelė sėkmingai gydo įvairias su moterų lytine sveikata susijusias negandas, tuo pačiu ir padeda pastoti. Užpilkite 2 šaukštus šios žolelės lapų ir žiedų 30 ml vandens, virkite 5-10 min. Tada leiskite nuovirui pastovėti 30 minučių, jį perkoškite. Vartokite po 1 šaukštą 4 kartus per dieną. Gydymo kuras priklauso nuo susirgimo sunkumo, jį galima tęsti iki 3-4 mėnesių.
Be vaistažolių nuovirų papildoma sėkmės pritraukimo priemone laikytos ir verbos šakelės. Taip pat žiniuoniai rekomenduodavo pastoti svajojančioms moterims savo namuose auginti fikusą ir rūpintis juo tarsi vaiku.