Kaip susilaukti mergaitės?

Yra keli būdai, kaip susilaukti mergaitės, tačiau nei vienas iš jų negarantuoja sėkmės, tiesiog padidina tikimybę. Žinomi tiek natūralūs (mylėjimosi laikas atitinkamu ciklo metu, sekso pozos), tiek dirbtiniai (spermos išskyrimas) metodai, padedantys susilaukti norimos lyties vaiko.

Kaip susilaukti mergaitės?


Paprastai lytiniai santykiai nesisaugant turi 50/50 tikimybę susilaukti berniuko ar mergaitės. Tačiau kai kurios poros nori susilaukti tik mergaitės (ar berniuko). Taip gali būti dėl kultūrinių priežasčių, arba tam, kad subalansuotų savo atžalas (jei jau turi berniuką(-us)), arba tiesiog svajoja apie mergaitę. Dar kiti nori mergaitės tam, kad išvengtų su lytimi sukibusių genetiškai paveldimų ligų.
Kai kurie specialistai teigia, kad tėvai deda nepagrįstas viltis į metodų veiksmingumą. Dėl to jie paskui nusivilia nepriklausomai nuo to, ar pasiseka susilaukti norimos lyties vaiko, ar ne. Šie vaiko lyties metodai gali neduoti norimo rezultato (gims ne norimos lyties vaikas). Arba - net jeigu ir gims norimos lyties vaikas, jis gali nuvilti, kuomet augdamas neatitiks susikurto svajonių vaiko paveikslo. Taisyklė visais atvejais yra viena – priimti vaiką toks, koks jis yra, mylėti jį, nesvarbu lytis.
Be kita ko, daug specialistų šiuos norimos lyties vaiko susilaukti padedančius metodus vadina tik akių dūmimu. Tačiau jie sutinka, kad jei šie metodai nėra kenksmingi mamai ar būsimajam vaikui, juos taikyti galima.

Natūralūs būdai susilaukti mergaitės


Shettles'o metodas yra bene geriausiai žinomas būdas padėti susilaukti norimos lyties vaiko. Šis metodas atsirado prieš tris dešimtmečius. Jo esmė - mylėtis tam tikru moters ciklo metu, ir tinkamos sekso pozos naudojimas.
Buvo nustatyta, kad Y chromosomą turintys spermatozoidai (toliau bus vadinami vyriškais spermatozoidais) yra mažesni, greitesni ir trumpiau išlieka gyvybingi, nei moteriški spermatozoidai (turintys X chromosomą). Todėl poros, kurios norėtų mergaitės, turėtų mylėtis likus 2-4 dienoms iki ovuliacijos. Per tą laiką vyriški spermatozoidai galbūt jau taps negyvybingi.
Kadangi moteriški spermatozoidai ne tokie vikrūs kaip vyriški, mylėtis norint mergaitės geriausia misionieriaus poza (vyras viršuje). Tokiu būdu sperma išsilieja toliau nuo gimdos kaklelio. Mat jeigu sperma išsilieja giliau, vyriški spermatozoidai turi pranašumą per trumpesnį laiką nukeliauti iki kiaušinėlio.
Jeigu pora nori susilaukti berniuko, mylėtis reiktų likus kuo mažiau laiko iki ovuliacijos. Taip pat norint susilaukti berniuko, svarbu, kad sperma išsilietų kuo giliau, tad geriausiai tinka šuniuko poza.
Norint sužinoti, kada tiksliai vyks ovuliacija, geriausia naudoti ovuliacijos testus. Taip pat galima pasinaudoti ovuliacijos skaičiuokle, kuri leis nuspėti apytikslę ovuliacijos datą.
Kai kurie šaltiniai nurodo, kad Shettles metodas veikia sėkmingai net 75-95 proc. atvejų. Tačiau kiti specialistai nurodo net mažesnį nei 50 proc. efektyvumą, t.y. šis metodas veikia netgi blogiau nei paprastas seksas, kai tikimybė yra viena iš dviejų.

Dirbtiniai metodai


Šiuo metu veiksmingiausias žinomas būdas susilaukti būtent mergaitės ar berniuko, yra laboratorijoje atskirti vyriškus spermatozoidus nuo moteriškų. Tačiau geriausia, kai jis naudojamas kartu su dirbtiniu apvaisinimu. Yra ir kitų metodų, tačiau jie nėra rekomenduojami medikų.