Kaip greičiau pastoti?

Nepavyksta pastoti jau kelis mėnesius? Nusiraminkite - retai porai pavyksta pasiekti savo tikslą per pirmą mėnesį. Pateikiame keletą patarimų kaip greičiau pastoti.

Vaisingos dienos


Jei tiksliai nežinote, kada Jūsų organizme vyksta ovuliacija, tai turėtų būti pirmas dalykas, kurį išsiaiškinate. Sužinoti, kada vyksta ovuliacija, geriausiai padės ovuliacijos testai, kurie ovuliacijos datą prognozuoja dar prieš jai įvykstant (prieš 24-72 val.). Tokiu būdu su partneriu galite pasistengti būtent pačiu tinkamiausiu laiku, ir šitaip padidinsite tikimybę pastoti.

Ovuliacijos testų įsigyti galite čia >>


Kiti būdai ovuliacijos data sužinoti yra ovuliacijos skaičiuoklė, temperatūros matavimas. Tačiau jie nėra labai patikimi ir tikslūs, todėl jei Jums nepavyksta pastoti jau keletą mėnesių, vargu, ar jai derėtų pasikliauti.

Seksas


Visuomenėje sklando daugybė patarimų apie geriausias sekso pozas norinčioms pastoti. Tačiau dauguma jų yra greičiau mitai, nei naudingi patarimai. Dauguma specialistų sutaria, kad sekso poza turi labai mažai reikšmės pastojimo sėkmei. Vis dėlto tinkamesnės šiuo požiūriu yra misionieriaus ir šuniuko pozos. Esmė ta, kad jų metu moters klubai būna kiek pakelti, o tai leidžia vyro sėklai lengviau judėti tikslo link.
Po sekso moteris turėtų likti gulėti lovoje 15-20 minučių, ir jokiu būdu nesišlapinti. Pagalvėlė po sėdmenimis, kiek pakelianti klubus, taip pat gali pagelbėti spermai.
Kaip dažnai reiktų mylėtis? Mylėtis vaisingu laikotarpiu (apie jį rašome straipsnio pradžioje) reiktų bent kas antrą dieną. Daug specialistų teigia, kad mylėtis reikia kuo dažniau, kasdien ar dukart per dieną. Kiti įspėja, kad per dažnas mylėjimasis (po keliskart per dieną) gali kiek pakenkti spermos kokybei, jos rezervams atsistatyti paprasčiausiai nepakaks laiko. Dėl sekso dažnumo galite pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Patarimai vyrui


Svarbus patarimas vyrui – sėkla turėtų būti vėsioje temperatūroje. Kitaip tariant, venkite aukštos temperatūros aplinkos savo sėklidėms. Ilgos karštos vonios, pirtys, netgi nešiojami kompiuteriai ant kelių, mobilieji telefonai priekinėse kišenėse, važinėjimas dviračių ar aptempti apatiniai gali pakenkti spermos kokybei. Taigi, ir vyras turi pasistengti!

Rūkymas, alkoholis, dieta


Tikriausiai savaime suprantama, kad bandymų pastoti metu, alkoholio ir rūkymo reikėtų atsisakyti, ar bent jau sumažinti jų naudojimą. Kalba eina ne tik apie moterį, bet ir vyrą. Moteris taip pat turėtų riboti kofeino suvartojimą. Nors didelis antsvoris arba atvirkščiai, per mažas svorism yra žinomi kaip mažinantys vaisingumą faktoriai, ne viskas taip paprasta. Yra nustatyta, kad nedidelis antsvoris yra žymiai geriau nei per menkas svoris. Svorio ribas galite paskaičiuoti naudodami KMI skaičiuoklę.