Kada galima pastoti po gimdymo?

Dažnai manoma, kad po gimdymo moteris įgauna tam tikrą „imunitetą“ vėl pastoti, ir tai tęsiasi kelias savaites ar mėnesius. Tačiau taip manyti yra didelė klaida. Iš tiesų moteris gali vėl pastoti po dviejų-trijų savaičių po gimdymo, netgi prieš pirmąsias mėnesines. Kai kurie specialistai teigia, kad moteris yra pati vaisingiausia pirmuosius kelis mėnesius po gimdymo. Tačiau yra keletas veiksnių, nulemiančių moters vaisingumą po gimdymo.

Žindymas kaip kontraceptikas


Jeigu moteris žindo, tikimybė pastoti yra labai menka. Pastovus žindymas, jeigu moteriai dar neprasidėjo reguliarūs ciklai, veikia kaip 98 proc. efektyvus kontraceptikas. Vėliau, kūdikiui augant, kuomet jis pradeda valgyti kitokį maistą, ir žindymui retėjant, mėnesinės pamažu taps reguliariomis. Tuomet moteris jau gali pastoti gerokai lengviau, todėl jeigu nebeplanuojate vėl pastoti, pradėkite naudoti kontraceptines priemones.
Tačiau nepamirškite, kad lieka, nors ir nedidelė, tikimybė pastoti net jeigu ir nuolat žindote savo kūdikį. Todėl jeigu neplanuojate vėl greit pastoti, naudokite kontracepcines priemones.

Jeigu nežindote


Jeigu moteris nežindo savo naujagimio, derėtų pradėti naudoti kontraceptikus praktiškai iškart, kai tik grįšite prie lytinių santykių. Kaip minėta, keletas mėnesių po gimdymo dažnai moteriai yra labai vaisingas laikotarpis, todėl jeigu nenorite labai greit susilaukti kito vaiko, kontracepcija yra itin svarbu.

Daugiau patarimų


Svarbu atminti, jog nesvarbu, ar pagimdėte natūraliai, ar buvo atliktas Cezario pjūvis, Jūs esate vaisinga iškart po gimdymo. Žinoma, reiktų palaukti, kol baigsis kraujavimas, ir kol abu su partneriu jausitės pasirengę sugrįžti prie lytinių santykių. Jeigu kyla abejonių, būtinai pasitarkite su gydytoju.

Daugiau apie tai, kada galima mylėtis po gimdymo, skaitykite čia >>


Nesvarbu kada vėl sugrįšite prie lytinių santykių su savo partneriu, pastoti teoriškai galite bet kada. Jeigu norite daugiau informacijos apie pastojimą po gimdymo, pasitarkite su gydytoju.