Ar orgazmas būtinas norint pastoti?

Jau daug metų nesutariama dėl vieno klausimo: ar orgazmas būtinas norint pastoti? Ar apskritai jis turi kokios įtakos pastojimo sėkmei? Nors daugelis žmonių įsitikinę, kad TAIP, naujausi tyrimai parodė, kad orgazmas ir pastojimo sėkmė – visiškai nesusiję dalykai. Kitaip tariant, moteriai visiškai nebūtina patirti orgazmą, kad ji pastotų. Mat lyginant moteris, kurios dažnai patiria orgazmą besimylint, ir tas, kurios orgazmą patiria retai, nebuvo pastebėta skirtumų tarp jų pastojimo sėkmės.

Moters orgazmo reikšmė


Tad kokia moters orgazmo biologinė reikšmė? Prieš keletą metų mokslininkai paneigė vieną iki tol gan populiarią teoriją. Neva moters orgazmas yra reliktas iš vyrų, kaip kad vyrai turi spenelius. Pasirodo, tai netiesa.
Yra dar viena teorija dėl moters orgazmo: jis sustiprina ryšį su partneriu, taip užtikrindamas būsimiems vaikams stabilią ir saugią aplinką šeimoje. Tačiau kol kas šiai gražiai skambančiai teorijai reikia mokslinių įrodymų. Viena aišku: jei Jūs nedažnai patiriate orgazmą, neverta nerimauti, jog tai sukliudys Jums susilaukti vaikų.

Svarbu ne orgazmas, o tinkamas laikas (ovuliacija)


Kad sėkmingai pastotumėte, svarbiausia yra mylėtis tinkamu metu. Kelio dienos prieš įvykstant ovuliacijai yra moters vaisingas laikotarpis, arba vaisingos dienos, todėl būtent tuo metu su partneriu turėtumėte mylėtis bent kas antrą dieną. Sužinoti, kad Jūsų organizme vyksta ovuliacija, galite naudodamasi ovuliacijos skaičiuokle arba ovuliacijos testais.