Ar įmanoma atitolinti menopauzę?

Nemažai vaikų neturinčių, vyresnių nei 30 metų moterų klausia: ar įmanoma atitolinti menopauzę? Ar įmanoma kiek pratęsti savo vaisingą laikotarpį?
Tiesa yra ta, kad kaip nesustabdysi laiko, taip ir nepasipriešinsi natūraliam organizmo senėjimui. Kiaušinėlių skaičius moters organizme su metais mažėja vis sparčiau, o ir jų kokybė prastėja. Ypač šis procesas spartus sulaukus maždaug 35 metų. Tačiau nusiminti nederėtų. Šiuolaikinės technologijos leidžia apgauti biologinį laikrodį: kiaušinėliai gali būti užšaldomi. Šiuo metu naudojama vitrikacija – itin greitas kiaušinėlių užšaldymas. Tai leidžia kiaušinėliams išlikti gyvybingiems. Geriausia, jei kiaušinėlis užšaldomas tuomet, kai moteris esti savo vaisingumo pike (22-31 metų amžiaus).

Sužinokite, ar Jūs dar vaisinga: išbandykite menopauzės testus >>


Šis užšaldymo metodas leidžia moterims kiek atidėti šeimos pagausėjimą, nesibaiminant, kad bus per vėlu. Tuo tarpu moteris gali koncentruotis ties savo karjera, kurią kartais išties neigiamai gali paveikti ankstyva motinystė. Vitrifikacija taip pat labai naudinga vėžiu sergančioms moterims, kurios nori išsaugoti galimybę susilaukti vaikų, kuomet pasveiks. Mat kai kurie vėžio gydymo metodai gali nesugrąžinamai paveikti moters reprodukcinių organų sistemą.
Apskritai vyresnės nei 35-erių metų moterys pastoti gali, tačiau tikimybė su metais vis mažėja. Padidinti šią tikimybę galima naudojant ovuliacijos testus. Jie tiksliai nustato ovuliacijos datą, tuomet su partneriu galite planuoti lytinius santykius būtent vaisinguoju laikotarpiu.