Ar galima pastoti prieš mėnesines?

Kiekvienos moters ciklas yra šiek tiek skirtingas. Ovuliacija paprastai įvyksta 12-16 ciklo dieną. Mylintis tuo laikotarpiu pastojimo tikimybė esti didžiausia. Neretai moteriai kyla klausimas: ar galima pastoti prieš mėnesines? Pavyzdžiui, likus savaitei iki mėnesinių. Atsakymas – taip, jeigu Jūsų ciklai nereguliarūs, tai yra įmanoma.
Nors tikimybė pastoti likus savaitei iki mėnesinių yra labai maža, viskas priklauso nuo Jūsų organizmo, ir nuo to, kada mylėjotės. Tarkim, Jūsų ciklai nereguliarūs, ir ovuliacija įvyko kiek vėliau nei daugumai moterų (maždaug ciklo viduryje), tuomet jeigu mylėjotės kaip tik tuo laiku, kai kiaušinėlis pateko į kiaušintakį, Jūs pastosite.

Ar galima pastoti per mėnesines?


Labai retai moteris gali pastoti mėnesinių metu. Taip gali nutikti, jei ciklas yra trumpas. Tokiu atveju ovuliacija įvyksta kiek vėliau ciklo metu (kai kurioms moterims būdinga, kad ovuliacija įvyksta ne ciklo viduryje, o jo antroje pusėje). Jeigu kiaušinėlis kiaušintakyje būna kiek ilgiau, iki kol prasideda mėnesinės, jis gali būti apvaisintas būtent tuomet.
Kita galimybė – kiaušinėlis jau buvo apvaisintas gerokai prieš kraujavimą, ir dabartinis kraujavimas yra ne kas kita, kaip blastulės (vėlesnė apvaisinto kiaušinėlio stadija) įsitvirtinimas gimdos sienelės gleivinėje. Toks kraujavimas vadinamas implantaciniu, ir dažnai jis per klaidą palaikomas įprastomis mėnesinėmis.

Ar galima pastoti po mėnesinių?


Jeigu Jūsų mėnesinės trunka ilgai (iki 8 dienų), o ovuliacija įvyksta pirmoje ciklo pusėje, įmanoma pastoti ir po mėnesinių. To priežastis – sperma moters organizme gali išlikti gyvybinga net iki 7 dienų!
Visi aprašyti atvejai yra gana retai pasitaikantys, tačiau nežinant visų įmanomų variantų, galima susilaukti nemažo netikėtumo, todėl geriau apsidrausti. Jeigu nenorite pastoti – naudokite kontracepciją, o jeigu planuojate šeimos pagausėjimą – mylėkitės reguliariai viso ciklo metu.