Ar fizinis aktyvumas padeda išlikti vaisingai?

Ar fizinis aktyvumas padeda išlikti vaisingai? Nors dauguma specialistų sutinka, kad fizinio aktyvumo palaikymas padeda moteriai susilaukti vaikų, nederėtų aklai tikėti, kad jei reguliariai užsiimsite aktyvia fizine veikla, būtinai turėsite pranašumą.
Taip, specialistai rekomenduoja visoms norinčioms pastoti užsiimti aktyvia veikla, palaikyti normalų kūno svorį, sveikai maitintis ir t.t. Ir tikra tiesa, kad sveikas organizmas yra daug geriau pasiruošęs naujai gyvybei užsimegzti. Tačiau nepamirškime to, kad niekas negali sustabdyti laiko, sugrąžinti bėgančių metų. Moters organizme nuolatos mažėja kiaušinėlių rezervas. Tas liečia ir vyrus: nors vyrams nėra tikslaus amžiaus, kada jie turėtų susirūpinti savo sėklos kokybe, senėjimas veikia ir sperma.

Sužinokite ar Jūs dar vaisinga: išbandykite menopauzės testą >>


Todėl nederėtų atidėti šeimos pagausėjimo pernelyg vėlyvam amžiui. Mat tuomet gali būti jau per vėlu. Vyresnių nei 35-erių metų moterų šansai pastoti darosi vis mažesni. Pagelbėti gali tikslus ovuliacijos datos žinojimas. Tam galite naudotis ovuliacijos skaičiuokle arba ovuliacijos testais. Būtent pastarieji yra vienintelis patikimas būdas tiksliai ovuliacijos datai nustatyti, prieš jai dar įvykstant.