Viskas apie mėnesines

Mėnesinės - tai kas mėnesį vykstantis kraujavimas, kurio metu pašalinama suirusi gimdos gleivinė. Ciklo pradžia laikoma pirmoji mėnesinių diena.

Kas yra mėnesinės?


Kiekvieno ciklo pradžioje, hormono estrogeno kiekis organizme padidėja, tai skatina kiaušinėlio vystymąsi kiaušidėse, ir jo išleidimą į kiaušintakius (tai vadinama ovuliacija). Tuo metu moters gimdos gleivinė sustorėja – taip ji pasiruošią apvaisinto kiaušinėlio prisitvirtinimui (implantacija).
Palikęs kiaušidę, kiaušinėlis patenka į kiaušintakį, kuriame ir gali būti apvaisintas vyro sperma. Kiaušinėlis gyvybingas išlieka tik maždaug 12-24 valandas po ovuliacijos. Jeigu per tą laiką jis nėra apvaisinamas, sustorėjusi gimdos gleivinė suyra, ir pasišalina per makštį. Tai ir yra mėnesinės.

Daugiau apie moters ciklą >>


Pastoti mylintis per mėnesines tikimybė labai nedidelė, tačiau egzistuoja. Jeigu Jūsų ciklas trumpas (gerokai trumpesnis nei 28 dienos), o ovuliacija vyksta anksti, tikimybė pastoti per mėnesines labai išauga.

Ar galima pastoti per mėnesines? >>


Ar galima pastoti po mėnesinių? >>


Seksas mėnesinių metu yra visiškai normalus ir sveikas dalykas. Jeigu abu partneriai to nori, tuomet nereikėtų dvejoti ir laukti mėnesinių pabaigos. Be to, mėnesinių metu pastoti tikimybė yra nedidelė, todėl jeigu neplanuojate šeimos pagausėjimo, seksas per mėnesines yra labai tinkamas metas!

Seksas mėnesinių metu >>


Kada prasidės mėnesinės po gimdymo, didele dalimi priklauso nuo to, ar Jūs pasirinkote žindyti, ar ne. Jeigu žindote, jos prasidės gerokai vėliau (vidutiniškai po 6 mėnesių po gimdymo). Jeigu nemaitinsite vaikelio krūtimi, mėnesinės prasidės daug greičiau - vos po kelių savaičių.

Mėnesinės po gimdymo >>