Ovuliacijos skausmai

Ovuliacijos skausmai moteris dažniausiai vargina dubens ir apatinėje pilvo srityse. Kadangi ovuliacija paprastai vyksta maždaug ciklo viduryje, skausminga ovuliacija literatūroje dažnai vadinama vokišku terminu „Mittelschmerz“ (pažodžiui – „vidurio skausmas“). Šiame straipsnyje aptarsime skausmo priežastis ir galimą gydymą.

Kokie būna ovuliacijos skausmai?


Ovuliacijos skausmai gali būti įvairaus intensyvumo ir stiprumo – nuo silpno tvinksinčio skausmo, iki sunkiai pakeliamų spazmų. Skausmas gali trukti nuo kelių minučių iki kelių valandų. Paprastai skausmas jaučiamas vienoje pilvinės srities pusėje, ir gali būti jaučiamas skirtingose pusėse skirtingų ciklų metu. Tai priklauso nuo to, kurioje kiaušidėje kiaušinėlis subręsta ir patenka į kiaušintakį. Retais atvejais, gali pasirodyti nedidelis kraujavimas ar kitokios išskyros iš vaginos. Kai kurios moterys, ypač jei skausmas itin stiprus, gali patirti pykinimą.

Ką kamuoja ovuliacijos skausmai?


Didžioji dalis moterų ovuliacijos metu nejaučia skausmų, tačiau kai kurias ovuliacijos skausmai vargina kiekvieno ciklo metu. Nors ir nemalonus, šis pojūtis turi vieną teigiamą pusę - iš skausmo galima nustatyti, kada vyksta ovuliacija.
[product_category category="ovuliacijos-testai" per_page="12" columns="4" orderby="price" order="asc"]

Ovuliacijos skausmų priežastys


Nors tiksli skausmingos ovuliacijos priežastis dar iki šiol nėra visiškai aiški, manoma, kad skausmą gali sukelti folikulinis skystis ar kraujas. Kai kiaušinėlis palieką kiaušidę, iš kiaušidės ištekėjęs skystis ir kraujas gali sudirginti pilvaplėvę. Skausmas praeina tuomet, kai organizmas absorbuoja išsiveržusį skystį ir kraują.

Kaip žinoti, ar skausmas atsiranda dėl ovuliacijos?


Kaip minėta, ovuliacija vyksta maždaug ciklo viduryje, t.y. maždaug 14-tą dieną po mėnesinių. Todėl jei skausmą patiriate būtent šiuo konkrečiu metu, didelė tikimybė, kad jis atsiranda būtent dėl ovuliacijos. Dar vienas būdingas požymis – skausmas tik vienoje pilvo pusėje. Skausmo priežastį taip pat gali nustatyti gydytojas, moteriai gali būti atliekama endometriozė, o jei skausmas labai stiprus, ir kraujo tyrimai, rentgeno tyrimas.

Gydymas


Kadangi ovuliacijos skausmai trunka tik labai ribotą laiką (iki kelių valandų), specialus gydymas jai netaikomas. Skausmą galima numalšinti nuskausminamaisiais (pvz., ibuprofenas). Šiltos kapsulės pridėjimas prie apatinės pilvo dalies arba karšta vonia taip pat gali palengvinti jaučiamą skausmą. Jeigu skausmas itin stiprus, moteris gali vartoti kontracepciją, tuomet ovuliacija apskritai nevyks.