Mėnesinių trukmė

Mėnesinės - tai kasmėnesinis kraujavimas, kurį patiria vaisingo amžiaus moterys. Mėnesinių trukmė svyruoja ir yra individuali kiekvienai moteriai. Paprastai tai pačiai moteriai mėnesinės trunka tiek pat arba labai panašiai kiekvieno ciklo metu. Dauguma mėnesinių trunka 3-5 dienas.

Kas yra mėnesinės?


Kiekvieno ciklo metu, hormono estrogeno kiekis organizme padidėja, taip skatinamas kiaušinėlio vystymasis kiaušidėse. Subrendęs jis palieka kiaušidę ir patenka  kiaušintakį (tai vadinama ovuliacija). Tuo pat moters gimdos gleivinė storėja – šitaip organizmas ruošiamas nėštumui.
Palikęs kiaušidę, kiaušinėlis patenka į kiaušintakį, kuriame ir gali būti apvaisintas vyro sperma. Kiaušinėlis gyvybingas išlieka tik maždaug 24 valandas po ovuliacijos. Jeigu per tą laiką jis nėra apvaisinamas, sustorėjusi gimdos gleivinė suyra, ir yra pašalinama per makštį. Tai ir yra mėnesinės.

Mėnesinių trukmė


Kaip minėjome, mėnesinės paprastai trunka 3-5 dienas. Tačiau normalia trukme laikoma ir 2-7 dienas besitęsiančios mėnesinės. Pirmuosius kelis metus, kuomet mergaitėms prasideda mėnesinės, ciklas paprastai trunka ilgiau. Tačiau suaugus ir vėliau, ciklai tampa trumpesni ir reguliarūs. Normalia ciklo trukme laikoma 21-35 dienos.

Ar galima pastoti per mėnesines?


Nors mylintis mėnesinių metu, įprastai pastoti moteris neturėtų, susiklosčius tam tikroms ypatingoms aplinkybėms, tai visgi įmanoma.
Tarkime, moters ciklas yra gerokai trumpesnis nei vidutinis (pavyzdžiui, 23-24 dienos), ir mėnesinės (kraujavimas) trunka 7 dienas, pastoti galima jei moteris mylėjosi paskutinę mėnesinių dieną, o ovuliacija įvyko po trijų dienų. To priežastis - sperma, patekusi į moters organizmą, išlieka gyvybinga 3-5 dienas.