Kada galima mylėtis po gimdymo?

Nėra vienareikšmio atsakymo, kada galima mylėtis po gimdymo. Tai priklauso nuo fizinės ir emocinės moters būsenos. Čia aptarsime keletą svarbiausių dalykų, į kuriuose derėtų atsižvelgti prieš sugrįžtant prie seksualinio gyvenimo.

Kada galima mylėtis po gimdymo?


Būtina palaukti, kol baigsis kraujavimas. Tai nutinka maždaug 3 savaitės po gimdymo. Žaizda, kuri liko po placentos pasišalinimo iš gimdos, per tą laiką turi sugyti. Jeigu mylėsitės anksčiau, gali patekti infekcija.
Kiekviena moteris yra skirtinga, ir ne mažiau svarbu yra emocinė būsena po gimdymo. Kai kurios poros vėl mylėtis pradeda praėjus kiek mažiau nei mėnesiui po gimdymo, maždaug pusė porų palaukia 6 savaites. Likusieji pradeda mylėtis kiek vėliau, tačiau retai kas laukia ilgiau nei 3 mėnesius. Seksualinis gyvenimas yra labai svarbus poros santykiams, todėl jeigu abu poros nariai to nori, atidėlioti nėra prasmės.

Norite pastoti? Pasinaudokite ovuliacijos testais >>


Kai kurios poros nusprendžia palaukti iki postnatalinio tyrimo, ir tik tada vėl mylėtis. Tačiau tai nėra būtina, o kai kurie specialistai netgi pataria pasimylėti iki to laiko. Tokiu atveju išryškės galimo problemos, kurias bus galima pastebėti tyrimo metu.

Kas jeigu nesinori mylėtis po gimdymo?


Įprasta, jeigu moteris kelias savaites ar mėnesius po gimdymo visai nenori lytinių santykių. Taip yra dėl išsekimo, nemigos, jau nekalbant apie daugybę rūpesčių, užgriūnančių kiekvieną jauną mamą. Jeigu žindote, hormonas prolaktinas taip pat gali mažinti potraukį seksui.
Kai kurias moteris po gimdymo ima kamuoti depresija, kuri taip pat mažina libido (potraukį seksui). Normalu, kad partneris nori sekso greičiau nei moteris, tad labai svarbu kalbėtis tarpusavyje, suprasti viena skito poreikius. Gimdymas ir kūdikio priežiūra reikalauja labai daug jėgų, todėl reikėtų stengtis, kad tai nepaveiktų šeimos gyvenimo neigiamai.

Sužinokite savo vaisingas dienas pasinaudodama ovuliacijos skaičiuokle >>


Daugiau patarimų


Prieš pradedant mylėtis po gimdymo, nebūtina pire reikalo eiti iškart. Pradžioje galite tiesiog glamonėtis, bučiuotis, šitaip bus lengviau grįžti prie seksualinio gyvenimo. Prieš mylėdamiesi, neskubėkite iškart prie reikalo, stenkitės kuo ilgiau užsiimti įžanga.
Jeigu seksas po gimdymo skausmingas, kreipkitės pas gydytoją.