Ciklo trukmė

Jūsų ciklas gali atskleisti labai daug apie bendrą sveikatos būklę. Todėl svarbu žinoti, kokia yra Jūsų ciklo trukmė - tokiu būdu atsiradus bet kokiems nukrypimams, galima reaguoti nedelsiant.
Jeigu nepamenate, kad prasidėjo paskutinės mėnesinės, arba kiek truko paskutinis ciklas, labai patartina sekti ir žymėtis.
Sekdama savo ciklą, lengvai pastebėsite bet kokį nukrypimą nuo normos, galėsite lengviau nuspėti ovuliacijos datą, pastebėti vėluojančias mėnesines, kraujavimą ne mėnesinių metu ir pan. Nors ciklo trukmės nukrypimai dažniausiai nereiškia nieko rimto, kai kuriais atvejais jie signalizuoja rimtus sutrikimus.

Ciklo trukmė


Ciklo trukmė matuojama nuo pirmos vieno ciklo mėnesinių dienos iki pirmos sekančio ciklo mėnesinių dienos. Ji toli gražu nėra vienoda visoms moterims. 21-35 dienų trukmės ciklas paprastai yra laikomas normaliu suaugusioms moterims. Paauglėms normalios trukmės intervalas didesnis - 21-45 dienos. Prasidėjus mėnesinėms, paauglystėje, ciklai paprastai būna ilgesni, nereguliarūs, moteriai subrendus ir vėliau, jie trumpėja, tampa reguliarūs. Mėnesinės trunka nuo dviejų iki septynių dienų.
Ciklo trukmė gali būti reguliari, tokios pat trukmės kiekvienąkart, arba nereguliari. Abu atvejai yra normalūs, ir yra linkę būti būdingais. T.y. jeigu Jūsų ciklo trukmė nereguliari, nemaža tikimybė, kad taip ir bus, ir pan. Mėnesinės - taip pat labai individualus dalykas. Jos gali būti gausios, arba vos pastebimos, skausmingos arba neskausmingos, ilgos arba trumpos. Visa tai yra normalu, ir priklauso nuo kiekvienos moters organizmo. Paprastai tariant, normalu yra tai, kas yra normalu būtent Jums.
Nepamirškite, kad kontraceptinių tablečių arba spiralės naudojimas paveiks ciklą. Pasitarkite su gydytoju apie galimą minėtų kontraceptinių priemonių poveikį.
Artėjant menopauzei, ciklas vėl tampa nereguliarus. Tačiau senstant tikimybė išsivystyti gimdos vėžiui didėja, todėl patyrus bet kokį nereguliarų kraujavimą, kreipkitės pas gydytoją.