Ar galima mylėtis per mėnesines?

Neretai porai iškyla klausimas: ar galima mylėtis per mėnesines? Ar tai saugu? Ar seksas teiks malonumą? Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, tačiau mylėtis mėnesinių metu yra normalu, ir viskas priklauso nuo partnerių sprendimo.

Gydytojų verdiktas


Jeigu abu partneriai nejaučia jokio diskomforto, mylėtis galima bet kada, tai reiškia ir mėnesinių metu. Tai yra visiškai normalu, sveika ir saugu.
Paprastai didžiausia „problema“, kurią sukelia seksas mėnesinių metu, yra ištepta patalynė. Tam, kad to išvengtumėte, galite tiesiog pasitiesti rankšluostį, arba mylėtis duše – šitaip dar ir paįvairinsite savo seksualinį gyvenimą. Nesijaudinkite dėl tamsiai raudonų ar rudų kraujo krešulių, pasirodančių sekso metu arba po jo. Tai yra senesnės Jūsų gimdos gleivinės ląstelės, ir jų pasišalinimas yra visiškai normalus procesas.

Malonumas


Kiekvienai moteriai būdingas skirtingas potraukis seksui. Kai kurioms gali tiesiog nesinorėti lytinių santykių mėnesinių metu, tačiau kitoms būna priešingai – jos kaip tik mėnesinių metu labiausiai trokšta santykių. Viena iš priežasčių – estrogeno ir testosterono lygis pirmąją mėnesinių dieną būna žemas, tačiau 3-ąją dieną jis pradeda kilti.
Be to, mėnesinių išskyros gali veikti kaip papildomas lubrikantas sekso metu. Jeigu naudojate lubrikantą, būtent per mėnesines gali būti proga jo atsisakyti ir mylėtis natūraliai. Kai kurie tyrimai rodo, kad orgazmai lengvina mėnesinių spazmus ir PMS simptomus.

Vyrams


Moteris neturėtų manyti, kad jos partneriui mėnesinės yra nemalonus seksui laikas. Iš tiesų būtent moterys dažniausiai sako „ne“ seksui per mėnesines. Tiesiog atvirai kalbėkitės su partneriu apie tai – čia kaip ir kitais atvejais atviras bendravimas padeda darniems santykiams, tuo pačiu ir didesniam malonumui sekso metu.

Švara


Sekso metu moteris gali dėvėti menstruacinį puodelį (taurelę) arba moterišką prezervatyvą. Tokiu būdu bus gerokai sumažintas kruvinų išskyrų kiekis sekso metu. Jeigu Jūs nesijaučiate patogiai su minėtomis priemonėmis, nebloga išeitis yra vyriškas prezervatyvas – bent jau partneriui bus lengviau apsivalyti. Misionieriaus poza taip pat gali padėti sumažinti kruvinų išskyrų kiekį, be to, paskutinėmis mėnesinių dienomis kraujavimas jau ir taip sumažėja.

Kiti variantai


Jeigu visgi nenorite mylėtis įprastai mėnesinių metu, galite rinktis oralinį seksą, arba patenkinti partnerį ranka.

Pastojimas per mėnesines


Kartais moteris pastoja po sekso per mėnesines. Mat retais atvejais ciklo metu mėnesinių periodas persidengia su ovuliacija. Be to, sperma išlieka gyvybinga iki 3-5 dienų. Jeigu vartojate kontraceptines tabletes, neturėtumėte rūpintis dėl pastojimo – galite mylėtis kada norite. Nepamirškite ir lytiškai plintančių ligų – jeigu nesate tikra dėl savo partnerio, apsauga būtina!

Daugiau apie tai, kokiais atvejais įmanoma pastoti per mėnesines >>