Apie mėnesinių ciklą

Apie mėnesinių ciklą informacijos niekada nebus per daug. Norėdama pastoti, moteris turėtų puikiai išmanyti savo mėnesinių ciklo trukmę ir eigą. Per visą gyvenimą moters organizmas būna pasirengęs nėštumui nuo 300 iki 500 kartų. Todėl kiekviena moteris turėtų puikiai pažinti savo mėnesinių ciklą, tokiu atveju būsite tikra, kad viskas vyks sklandžiai. Sužinokite ovuliacijos datą naudodamasi ovuliacijos skaičiuokle >>

Svarbiausi dalykai apie mėnesinių ciklą

Mergaitės tampa vaisingomis tuomet, kai joms prasideda mėnesinės. Skirtingoms mergaitėms tai prasideda nevienodu laiku, tačiau paprastai jis atitinka mamos ir senelės amžių pirmųjų jų mėnesinių laiku. Nors mėnesinių pradžia gali būti tarp 9 ir 18 metų, paprastai jos prasideda 12-15 metų mergaitėms. Nuo šio laiko iki menopauzės (kuomet mėnesinės baigiasi), moteris laikoma vaisinga.

Menopauzė

Menopauzė gali prasidėti moterims nuo 40 iki 55 metų, tačiau dažniausiai tai nutinka tarp 47 ir 51 metų. Tai, kaip ir mėnesinių atveju, paprastai atitinka mamos ir senelės amžių tuo laikotarpiu. Laikotarpiu nuo brendimo iki menopauzės hormonų lygis organizme būna didžiausias, ir jis kinta mėnesinių ciklo metu, taip, kad moteris būtų pasirengusi pastoti. Tai nutinka nuo 300 iki 500 kartų per moters gyvenimą. Hormonai užtikrina, kad gimdos gleivinė sustorėja, kad būtų pasiruošusi apvaisinto kiaušinėlio vystymuisi. Jei kiaušinėlis neapvaisinamas, šis gimdos gleivinės sluoksnis pasišalina iš organizmo – tai ir vadinama mėnesinėmis.

Mėnesinių trukmė

Mėnesinių trukmė paprastai yra 28 dienos (4 savaitės). Kai kurioms moterims mėnesinės būna nevienodos trukmės, arba trumpesnės/ilgesnės nei minėtas 28 dienų ciklas. Trukmė įvairuoja nuo 20 iki 40 dienų – tai laikoma normaliais individualių organizmų skirtumais. Nepavyksta pastoti? Išbandykite ovuliacijos testus >> Mėnesinių trukmė gali skirtis ir priklausomai nuo aplinkos faktorių. Kartais moteris gali net praleisti vieną ar daugiau ciklų. Faktoriai, galintys paveikti mėnesinių ciklo trukmę:
  • Sveikatos būklė – jei sergate, mėnesinės gali vėluoti arba jų išvis nebūti.
  • Mityba – didelis svorio pokytis per trumpą laiką gali sutrikdyti hormonų sekreciją, ir gali pakisti mėnesinių ciklo trukmė arba jų išvis nebūti.
  • Sportas – dideli fiziniai krūviai taip pat gali paveikti ciklą.
  • Kelionės – keliaujant toli, patiriami laiko ir klimato skirtumai gali sutrikdyti mėnesinių ciklą.
  • Stresas – daug neigiamų emocijų taip pat gali sutrikdyti ciklą.
  • Nėštumas ir laktacija – Nėštumo metu mėnesinės sustoja, taip pat krūtimi maitinančioms moterims mėnesinės grįžta po 4-12 mėnesių po gimdymo.
Jei jūsų mėnesinės vėluoja, derėtų kreiptis pas gydytoją dėl galimų sveikatos sutrikimų ir/arba atlikti nėštumo testą.